Gala podsumowująca projekt „Nie toleruję przemocy” odbyła się w hali Arena Przywidz!

9 grudnia 2022
Oglądano: 2141

Projekt „Nie toleruję przemocy!” to skierowana do młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych „lekcja” dająca szeroki pogląd na bardzo ważne tematy związane z tolerancją, akceptacją a także uczulająca na krzywdę drugiej osoby.

Młodzież pod okiem instruktorów, pedagogów, psychologów, policjantów uczyła się jak można pomóc komuś, kto jest ofiarą przemocy fizycznej, czy też hejtu w internecie w szkole, jak reagować i jak zapobiegać takim sytuacjom. 

Program realizowany przez Fundacje MIKROAKADEMIA, a w Przywidzu we współpracy z Urzędem Gminy i GOK rozpoczął się jeszcze przed pandemią. Uroczyste podsumowanie tej akcji edukacyjnej odbyło się 30 listopada w hali Arena Przywidz. 

Podczas podsumowania wręczone zostały nagrody za poszczególne konkursy skierowane do młodzieży jak np. konkurs na bajkę o przemocy rówieśniczej, a także konkurs na ilustracje do tych bajek.  
Na zakończenie dla wszystkich uczestników wystąpił B.R.O., 30 letni idol młodego pokolenia, polski raper i producent muzyczny, autor wielu hitów w tym „Jeszcze będzie piękniej”, który jest pięknym przesłaniem jeszcze z czasów pandemii, ale także zawsze uniwersalnym. 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom i tym, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tej jakże ważnej lekcji!
Dziękujemy Fundacji MIKROAKADEMIA, Dyrekcji, nauczycielom i uczniom Szkół z Gminy Przywidz biorącym udział w programie. Serdeczne podziękowania także dla Komendy Policji w Kolbudach, Firmy Ochroniarskiej Mustang, Firmy Trefl, Piekarni Liniewo, Panoramie Pomorze, Urzędowi Gminy w Przywidzu na czele z Wójtem Markiem Zimakowskim, a także dla wszystkich pracowników GOK Przywidz! 

Ta wielka lekcja tolerancji, niech zostanie u wszystkich na zawsze w sercach i niech niesie się jak najszerzej wśród młodzieży i dorosłych. 

IMG_4446

Możesz być zainteresowany

Obchody Święta Uchwalenia Konstytucji w Przywidzu.
Aktualności
0 shares79 views
Aktualności
0 shares79 views

Obchody Święta Uchwalenia Konstytucji w Przywidzu.

gokprzywidz - maj 03, 2024

Obchody Święta Uchwalenia Konstytucji 3 maja w Przywidzu jak i w całej Polsce przy pięknej słonecznej pogodzie. W Przywidzu odbyła…

Serdecznie zapraszamy na obchody Święta Uchwalenia Konstytucji!
Aktualności
0 shares49 views
Aktualności
0 shares49 views

Serdecznie zapraszamy na obchody Święta Uchwalenia Konstytucji!

gokprzywidz - kw. 20, 2024

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. W tym roku spotkajmy się na dziękczynnej Mszy Św. po której w kościele wystąpią dla…

1058 rocznica Chrztu Polski
Aktualności
0 shares64 views
Aktualności
0 shares64 views

1058 rocznica Chrztu Polski

gokprzywidz - kw. 14, 2024

Dziś obchodzimy 1058 rocznicę chrztu Polski. Jest to symboliczny moment w historii naszego kraju, który okazał się przełomowy dla naszej…

Leave a Comment

Your email address will not be published.