PRZYWIDZ DLA 27 FINAŁU WOŚP

17 stycznia 2019
Oglądano: 1706

Pomagać, to dzielić się z kimś, kto potrzebuje. Każdy z nas jest członkiem tej wielkiej orkiestry, która gra w tym roku dla 50 szpitali wysokospecjalistycznych, które ratują życie i zdrowie najmłodszych.

Nasz Sztab został zarejestrowany przy Szkole Podstawowej w Przywidzu i otrzymał numer 5079. Dzięki naszej uprzejmości Gmina Kolbudy mogła zagrać wspólnie z nami. Ekipa naszych wolontariuszy pod opieką dyrektora GOK-u p. Anny Zulewskiej, Doroty Szwichtenberg, Marty Wałdoch, Beaty Łyskowskiej, Doroty Walentek – Kalinowskiej i Patrycji Lademan kwestowała  na terenie Gminy Kolbudy.

Cały 27 Finał WOŚP, który rozpoczął się o godz. 16.00,  poprowadzili Anna Ciecholewska i Bartłomiej Littwin. Uroczystego otwarcia dokonali włodarze Gmin Przywidz  i  Kolbudy p. Wójt Marek Zimakowski i  p. Wójt Andrzej Chruścicki.

Od wczesnych godzin rannych  do późnego wieczora 15 wolontariuszy – uczniów szkoły w Przywidzu i Trzepowie kwestowało na terenie całej gminy. Panie kucharki ze szkoły w Przywidzu i Karczma Przywidzka zadbały o to, aby otrzymali ciepły posiłek.

Mieszkańcy bardzo chętnie sięgali do portfeli i  wrzucali datki do puszek. Dzięki ich hojności wolontariusze zebrali 8543,53zł. Osobami odpowiedzialnymi za przeliczenie zawartości puszek były nauczycielki ze szkoły w Przywidzu: p. Barbara Samaruk,  p.Anna Gąsiorowska i p. Marta Wałdoch.

Tłumnie zgromadzeni na  patio Arena Przywidz mieszkańcy naszej Gminy  mogli obejrzeć występy muzyczne zespołów Tuba – Band ze Stężycy, „Spontan” Spontaniczne  Towarzystwo Pomocnych Serc, Blues Connections. Mogli również podziwiać popisy  artystycznie uzdolnionych dzieci i młodzieży ze szkół naszej gminy. Swoje umiejętności taneczno-wokalne prezentowali: zuchy i harcerze ze szkoły w Przywidzu, zespoły „Promyki” ,  „Domino” oraz grupa taneczna działające przy GOK w Przywidzu , Maria Dzierwa ze szkoły w Pomlewie, Bartłomiej Littwin ze szkoły w Przywidzu,  tańczące maluchy z przedszkola w Przywidzu.

Oprócz wrażeń artystycznych na mieszkańców czekała degustacja pyszności przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie z Przywidza oraz  Środowiskowy Dom Samopomocy w Marszewskiej Górze. Chętne panie korzystały z porad kosmetycznych u konsultantek  z firmy AVON. Najmłodsze dzieci mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, które poprowadziły panie z Uniwersytetu III Wieku i pani Anna Flis. Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Przywidzu  uczyli resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz prezentowali sprzęt strażacki.  Uczniowie szkoły w Przywidzu przygotowali kiermasz rozmaitości.

Są ludzie i firmy, które wspomagają naszą orkiestrę od lat. Osoby i instytucje, które przekazały przedmioty i vouchery na licytację:

  1. Krzysztof Skiba, p. Andrzej Klimek – Ośrodek Narciarski Trzepowo, p. Marek Zimakowski – wójt Gminy Przywidz, Państwo Grulkowscy – Dolina Miodu w Borowinie, Tadeusz Zulewski, p.Edyta Skrzypek, p. Bogumiła Senger, p.Wojciech Górecki, Zakład Fryzjerski Katarzyna Urban, Ośrodek Wypoczynkowy Omega, p. Wojciech Korzeniewski, p. Barbara Talaśka, p. Ewa Dyduła – sklep Kopytko, p.Zenon Kosater, p. Cezary Bach – Żelewski – prezes ZKP Przywidz, p.Krystyna Jakonis, selfietime.pl – Sebastian Miotk, p.Wioleta Plat- Mielewczyk, Amelia Rydzyńska – absolwentka naszej szkoły, Restauracja Tam i z Powrotem, p.Anna Flis, p. Henryka Lisiecka, Cygnus Cup, Środowiskowy Dom Samopomocy w Marszewskiej Górze, p. Regina Gańska, AVON. Licytację bardzo sprawnie i skutecznie poprowadził druh Robert Deja przy wsparciu druhny Aldony Panczochy.

Mieszkańcy nie szczędzili pieniędzy i chętnie licytowali przekazane przedmioty i vouchery.  Największą i najdroższą  atrakcją licytacji okazała się grafika  p. Wojciecha Góreckiego. Cały dochód z licytacji wyniósł 8940zł. Ponadto konto WOŚP o kwotę 2641,21 zasiliły wpływy z warsztatów i sprzedaży pysznych specjałów kuchni kaszubskiej.

27 Finał WOŚP uroczyście zakończył się światełkiem do nieba w postaci zimnych ogni, które rozświetliły deszczowe niebo. Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Przywidzu za wsparcie tego widowiska.

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę Gminnego Ośrodka Kultury w Przywidzu za wspólne zorganizowanie i zagranie podczas 27 Finału WOŚP.

          Tak jak w poprzednich latach mieszkańcy Gminy Przywidz nie zawiedli. Po raz kolejny udowodnili, że idea niesienia pomocy drugiemu człowiekowi nie jest im obca. Dzięki ich wielkim sercom Sztab nr 5079 działający przy Szkole Podstawowej im. Unii Europejskiej w Przywidzu zebrał W Gminie Przywidz  20 120,95 a w Gminie Kolbudy 29 126,82. Łączna kwotą, którą zebrał Sztab nr 5079 to 49 247,77.

Bardzo dziękujemy za datki, uśmiechy, ciepłe słowa i życzliwość.

SIE MA!

 

Szef Sztabu          

Małgorzata Cieszyńska

 

Możesz być zainteresowany

RockBlu – Zmiana organizacji ruchu w dniach 4-6 sierpnia!
Aktualności
0 shares172 views
Aktualności
0 shares172 views

RockBlu – Zmiana organizacji ruchu w dniach 4-6 sierpnia!

gokprzywidz - sie 01, 2023

Zmiana organizacji ruchu na czas przygotowań do RockBlu i w czasie jego trwania, aby zapewnić bezpieczeństwo technice i uczestnikom Festiwalu!…

Regulamin RockBlu Przywidz Festiwal
Aktualności
0 shares225 views
Aktualności
0 shares225 views

Regulamin RockBlu Przywidz Festiwal

gokprzywidz - lip 29, 2023

W czasie festiwalu obowiązuje zmiana organizacji ruchu. Prosimy o zapoznanie się z mapką, oraz z regulaminem wydarzenia.Robimy wszystko, abyście byli…

Leave a Comment

Your email address will not be published.