Przywidzka Pętelka za nami!

20 czerwca 2017
Oglądano: 4632
W sobotnie popołudnie 17 czerwca o godzinie 13.00 rozpoczęliśmy imprezę charytatywną „Przywidzka Pętelka”.
 
Na początku na naszej scenie od Firmy RAFCON zaprezentował się zespół „Confusion”, który rockowymi riffami odgonił deszczowe chmury. W przerwie koncertu odbyła się pierwsza licytacja na rzecz Fundacji Hospicyjnej. Licytowaliśmy m.in. koszulkę Mateusza Miki z Trefla Sopot z autografem, zaproszenie dla dwóch osób o wartości 150zł do restauracji Zielona Brama, oraz grafikę Wojciecha Góreckiego, która okazała się przedmiotem z najwyższą wylicytowaną ceną.
 
Na scenie tego dnia zaprezentowały się jeszcze dwa zespoły – “Blue Blues Band” i “Ciąg Dalszy Nastąpił”!
W ten dzień w Przywidzu nad jeziorkiem każdy znalazł coś dla siebie, było wiele atrakcji, pogoda dopisała i dzięki temu wszystko przebiegało sprawnie!
 
Zaprezentowali się strażacy z Jednostki Poszukiwawczej ze Straży Pożarnej w Gdańsku. Panowie mówili o swojej pracy i technikach w niej wykorzystywanych. Przywieźli ze sobą także dwa pieski które spełniają bardzo ważną rolę podczas poszukiwania osób np. w zawalonych budynkach.
 
Byli z nami także kulturyści z klubu Enjoy Fitness & Gym z Gdańska, zaprezentowali oni swoje umięśnione sylwetki wywołując ogromny aplauz wśród żeńskiej części publiczności! 🙂 Opowiadali ile pracy należy włożyć aby osiągnąć sukcesy w kulturystyce i zachęcali aby aktywnie spędzać czas. Mieli przygotowane urządzenie na którym każdy mógł sprawdzić swoją wagę i przeprowadzić analizę ciała, w ich punkcie można było także uzyskać wskazówki co należy zrobić aby dbać o zdrowie. Kulturyści przekazali na licytację karnety na siłownię Enjoy Fitness & Gym, które cieszyły się dużą popularnością!
 
W tle tych wszystkich atrakcji odbyły się biegi na 1km i na 10km, oraz rajd rowerowy. Zmagali się w nich zawodnicy w różnym wieku. Bieg na 10 km rozpoczął się o godzinie 15.00, najszybszy zawodnik przekroczył linię mety po niewiele ponad 30 minutach.
Dzieci mogły tego dnia bawić się na trampolinie, dmuchanym zamku -za co dziękujemy Agencji “Hunter Extreme”-, strzelać bramki i za punkty otrzymywać nagrody od Cygnus Przywidz, który wspierał nas w działaniach od początku do końca. Dzieci i dorośli mogli również uczyć się pierwszej pomocy na fantomie. Można było popływać rowerkiem wodnym po jeziorze – dzięki uprzejmości Camping 20, oraz szaleć na wodzie w pompowanej kuli dzięki Ośrodkowi OMEGA. Każdy mógł także powalczyć o szczęście w loterii fantowej, której główną nagrodą było kino domowe.
 
Każdy kto zgłodniał, miał do dyspozycji kiełbaski z grilla, grochówkę serwowało OSP w Przywidzu a przygotował ją Camping 20, Pizzę i wiele innych. Panie z KGW zadbały o przepyszne słodkości, których nie brakowało.
Impreza „Przywidzka Pętelka” zakończyła się chwilę po godzinie 18.00 koncertem zespołu “Ciąg Dalszy Nastąpił”.
 
Był to czas zabawy i tego najważniejszego – pomocy potrzebującym. Każdy tutaj działał bezinteresownie a wszystkie zgromadzone pieniądze otrzymała Fundacja Hospicyjna im. Św. Franciszka-Ksawerego w Przywidzu.
W niedzielę o godzinie 10.00 odbyła się Msza Święta w naszym kościele, po której wystąpił kwartet Floridus, również dla Hospicjum.
Weekend ten pokazał że społeczność Gminy Przywidz bardzo solidarnie podchodzi do wspierania potrzebujących.
Ogromne DZIĘKI! w imieniu Fundacji Hospicyjnej im. Św. Franciszka – Ksawerego w Przywidzu dla wszystkich, którzy odwiedzili nas i wsparli podczas pikniku charytatywnego “Przywidzka Pętelka”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkurencji ruchowych – biegów i jazdy na rowerze. Impreza ta nie mogłaby się odbyć bez osób dobrego serca, które przyczyniły się swoją pracą, pieniędzmi i czasem do organizacji! Wszystkim z całego serca DZIĘKUJEMY!!

Możesz być zainteresowany

Zapraszamy do zapisów na Ferie Zimowe!
Aktualności
0 shares1403 views
Aktualności
0 shares1403 views

Zapraszamy do zapisów na Ferie Zimowe!

gokprzywidz - sty 03, 2023

Ferie tuż, tuż a my mamy program dla samych dzieci jak i całych rodzin! Zapraszamy od 23 stycznia do 27…

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert z okazji Święta Trzech Króli.
Aktualności
0 shares540 views
Aktualności
0 shares540 views

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert z okazji Święta Trzech Króli.

gokprzywidz - gru 27, 2022

6 stycznia w patio Hali Arena Przywidz, odbędzie się koncert Chóru Przywidz i Chóru Męskiego z Trąbek Wielkich. Rozpoczęcie o…

Dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia! Międzypokoleniowe Warsztaty Świąteczne za nami!
Atrakcje
0 shares1928 views
Atrakcje
0 shares1928 views

Dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia! Międzypokoleniowe Warsztaty Świąteczne za nami!

gokprzywidz - gru 09, 2022

Międzypokoleniowe Warsztaty Świąteczne, to był piękny czas w którym mogliśmy poczuć nadchodzącą "magię" Świąt Bożego Narodzenia. 8 grudnia w budynku…

Leave a Comment

Your email address will not be published.