W zdrowym ciele, zdrowy duch! Przywidz sportem żyje. Duathlon i biegi dla najwytrwalszych.

22 kwietnia 2017
Oglądano: 3614

Dzisiaj i jutro w Przywidzu możemy przyglądać się zmaganiom sportowców. W sobotę w Duathlonie a przez dwa dni weekendu możemy spotkać się z Jednostką Wojskową FORMOZA przy okazji odbywającego się II KRS FORMOZA Ultramaratonu Kaszubskiego.

GOK w Przywidzu wspiera zmagania sportowe, które odbywają się w Gminie. Takie imprezy zrzeszają ludzi kochających wysiłek fizyczny, rywalizację i nie są im straszne zmagania w deszczu, śniegu ani błocie.

Sport to zdrowie i Gmina Przywidz jest miejscem, gdzie tradycje sportowe się kultywuje, oraz buduje tworząc wydarzenia, imprezy i organizując zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nie brakuje u nas miejsca na rekreację a najlepsze jest to, że aktywny tryb życia staje się popularny, nie tylko z powodu zdrowia, ale także zaczynamy coraz częściej dbać o sylwetkę.

Wygodne buty i szybki rower, czyli II Duathlon Przywidz

Duathlon polega na tym, że zawodnicy biegną, jadą na rowerze i znowu biegną. W Przywidzu zawodnicy w głównym wyścigu mają do pokonania trasę składającą się z trzech etapów: 9km bieg, 30km jazda rowerem i 2 km bieg.

Dzisiejsze zawody mimo wiatru i nie najlepszej pogody skupiły sporo miłośników tej dyscypliny sportowej oraz widzów. Jednym z partnerów imprezy jest firma Bałtyk – fabryka cukierków. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Wójta Gminy Przywidz Pana Marka Zimakowskiego.

Biegi dla najwytrwalszych i Jednostka Wojskowa FORMOZA

W Przywidzu pojawili się także potężni Panowie, wojskowy sprzęt a wszystko to wygląda, jakby Przywidz zamienił się w poligon wojskowy. Jednak nie są to żadne manewry, tylko Jednostka Wojskowa Formoza i impreza towarzysząca ich przybyciuII KRS FORMOZA Ultramaraton Kaszubski. Impreza zrzesza ludzi „z żelaza”, najkrótsza trasa to 25 mil morskich ( 46,3 km) a najdłuższa aż  100 mil morskich (185,5 km). Celem organizatora zawodów – Stowarzyszenia Kulturalno-Rekreacyjno–Sportowego żołnierzy Jednostki Wojskowej FORMOZA jest popularyzowanie działalności Jednostki, umacnianie jej autorytetu oraz pogłębianie wiedzy na jej temat. Działają na rzecz integracji środowisk żołnierzy oraz sympatyków i miłośników Jednostki. 

W Zespole szkół w Przywidzu mamy klasę policyjną i strażacko – ekologiczną. Dzięki obecności żołnierzy z jednostki FORMOZA uczniowie tych klas i nie tylko, mogli zobaczyć jak wygląda sprzęt wojskowy oraz dowidzieć się czym jest i jak w przyszłości wstąpić do takiej elitarnej jednostki.

Weekend w Przywidzu mija pod znakiem aktywności fizycznej. Dzięki takim wydarzeniom mamy okazję pokazać uroki naszej Gminy i zachęcać do odwiedzania naszych pięknych stron.

Możesz być zainteresowany

Ruszają kursy pływania z GOK!
Aktualności
0 shares40 views
Aktualności
0 shares40 views

Ruszają kursy pływania z GOK!

gokprzywidz - lip 05, 2024

Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc!!!Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty.Lekcje pływania rozpoczną się 8 lipca i będą odbywać się przez…

Obchody Święta Uchwalenia Konstytucji w Przywidzu.
Aktualności
0 shares127 views
Aktualności
0 shares127 views

Obchody Święta Uchwalenia Konstytucji w Przywidzu.

gokprzywidz - maj 03, 2024

Obchody Święta Uchwalenia Konstytucji 3 maja w Przywidzu jak i w całej Polsce przy pięknej słonecznej pogodzie. W Przywidzu odbyła…

Serdecznie zapraszamy na obchody Święta Uchwalenia Konstytucji!
Aktualności
0 shares92 views
Aktualności
0 shares92 views

Serdecznie zapraszamy na obchody Święta Uchwalenia Konstytucji!

gokprzywidz - kw. 20, 2024

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. W tym roku spotkajmy się na dziękczynnej Mszy Św. po której w kościele wystąpią dla…

Leave a Comment

Your email address will not be published.