Weekend w Przywidzu minął pod znakiem pięknej pogody i wielu atrakcji!

22 maja 2017
Oglądano: 1191

Piękna, weekendowa pogoda zachęciła kilka tysięcy osób z różnych stron Polski do aktywnego wypoczynku. I tak wyglądał właśnie weekend w Przywidzu! 

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zmagali się amatorzy i zawodowcy, dzieci i dorośli, nie zabrakło okazji do spędzenia czasu z rodziną.

W sobotę w Przywidzu okiem naszego młodego reportera, zauważyliśmy cztery wydarzenia sportowo – rekreacyjne.

Piknik i czas na dobrą zabawę.

Przez szkołę zorganizowany został piknik pt. “Święto Polskiej Niezapominajki”. Na plaży przy kąpielisku w pięknej, słonecznej pogodzie młodzież z naszej szkoły miała fantastyczny piknik, po wspaniałej akademii i występach artystycznych dzieci rozpoczęła się zabawa, zawody sportowe, loteria fantowa, nie zabrakło także zjeżdżalni dla maluchów.

Mud Max, czyli zmagania dla najwytrwalszych.

Od godziny 9.00 trwały zawody dla najwytrwalszych. Mud Max to bieg na 7km, ale każdy kto zechce dotrzeć do mety, musi na jego trasie pokonać około 30 przeszkód.
W podziale na dwie grupy Master startowały kobiety i mężczyźni. W grupie Open każdy mógł spróbować swoich sił i zmierzyć się ze swoimi ograniczeniami. W tej grupie nie zabrakło także młodych mieszkańców Gminy Przywidz z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Sześć tras pieszych i dwie rowerowe – Kaszubska Włóczęga

W ten dzień w Przywidzu odbyła się także „XII Kaszubska Włóczęga”. To impreza na orientację. Uczestnicy, podczas wędrówki z mapą, mają za zadanie potwierdzić w określonym limicie czasu swoją obecność przy ustawionych w terenie punktach kontrolnych. W terenie czeka na zawodników wiele niespodzianek: od dodatkowych zadań i mylnych tropów, poprzez przeprawy przez nieraz bardzo trudne tereny jak rzeki czy mokradła, po urzekające krajobrazy.

Uczestnicy mogli skorzystać z przygotowanych tras pieszych i rowerowych. Była to świetna przygoda dla miłośników turystyki, a także całych rodzin, które lubią aktywny wypoczynek.

Organizatorem imprezy jest AKK GDAKK – klub turystyczny funkcjonujący przy Politechnice Gdańskiej w ramach Oddziału Studenckiego PTTK w Gdańsku.

Historia Gminy Przywidz i okolic z marszu.

Kolejną, czwartą imprezę tego dnia zorganizowało Zrzeszenie Kaszubie z Przywidza na sportowo. Tego dnia odbył się marsz szlakami historycznymi Przywidza. Impreza ta zrzesza miłośników historii i pasjonatów przyrody.

Cieszymy się, że nasza Gmina tętni życiem. Przywidz na sportowo zaistniał w Polsce po raz kolejny i na pewno nie ostatni. Piękne tereny naszej Gminy, przyroda i lokalizacja przyciągają do nas miłośników aktywnego wypoczynku. Zapraszamy i czekamy na kolejne wydarzenia sportowe i nie tylko.

A już w czwartek, zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie w ramach „Młodego odkrywcy”.
Zapowiada się piękna wycieczka z Panem Cezarym Bach-Żelewskim.
Zapraszamy! 

Możesz być zainteresowany

RockBlu Przywidz Festiwal już 8 sierpnia!
Aktualności
0 shares48 views
Aktualności
0 shares48 views

RockBlu Przywidz Festiwal już 8 sierpnia!

gokprzywidz - Lip 15, 2021

Zapraszamy na rockowy wieczór do hali Arena Przywidz, gdzie 8 sierpnia odbędzie się kolejna edycja RockBlu Przywidz Festiwal. Tegoroczny festiwal…

Warto podjąć krok, w celu profilaktyki cukrzycy!
Aktualności
0 shares28 views
Aktualności
0 shares28 views

Warto podjąć krok, w celu profilaktyki cukrzycy!

gokprzywidz - Lip 07, 2021

W dniu 6 lipca odbyła się akcja walki z cukrzycą typu II. Jest to działanie z projektu Powiatu Gdańskiego. W…

Niezapomniane melodie lat 20. i 30. zabrzmiały w hali Arena Przywidz!
Aktualności
0 shares24 views
Aktualności
0 shares24 views

Niezapomniane melodie lat 20. i 30. zabrzmiały w hali Arena Przywidz!

gokprzywidz - Cze 30, 2021

Pracując nad kolejnymi wydarzeniami, jeszcze żyjemy emocjami po koncercie „Niezapomniane lata 20. i 30.” Dzisiaj troszeczkę szersza relacja zdjęciowa z…

Leave a Comment

Your email address will not be published.