Zapraszamy na koncert w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego MUNDUS CANTAT SOPOT 2023

27 lipca 2023
Oglądano: 39

Serdecznie zapraszamy na koncert do Przywidza w ramach

XIX Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego MUNDUS CANTAT SOPOT 2023
Już 20 maja w patio hali Arena Przywidz wystąpi dla Was

CHÓR AKADEMICKI UNAM MX STACCATO, Meksyk

Składa się ze studentów z National Autonomous University of Mexico. W swojej krótkiej historii osiągnął już wysoki poziom wykonawczy i zdobył szerokie uznanie. Ma szeroki i różnorodny repertuar, głównie muzykę a’capella, zawsze szukając nowych propozycji, zgodnie z awangardowymi zasadami uniwersytetu. Intensywnie uczestniczy w działaniach kulturalnych i akademickich, zarówno w ramach UNAM, jak i innych uniwersytetów i instytucji. W 2007 roku został zaproszony na Międzynarodowy Festiwal Chórów Uniwersyteckich Cantat Cantat w 2007 roku, który odbył się w Poznaniu w Polsce, a także koncertował w kilku miastach w Polsce, Czechach, Niemczech i Francji. W 2009 roku brał udział w programie meksykańskim IV Spotkaniu Sztuk Performatywnych Narodowego Funduszu Kultury i Sztuki jako jedyna reprezentatywna grupa sceny artystycznej Meksyku w tym czasie. W 2010 roku odbył trasę koncertową w miastach w Brazylii, Urugwaju i Argentynie, występując również na Międzynarodowym Festiwalu America Cantat VI, który odbył się w Juiz de Fora w Brazylii.
W 2012 roku zdobył trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie chóralnym „Jalisco Canta”, który odbył się w Guadalajara w Jalisco. Jesienią tego samego roku odbył trasę koncertową w Holandii, Belgii, Luksemburgu i we Włoszech, biorąc również udział w konkursach „Międzynarodowy Festiwal Chórów Tonen2000” i „Międzynarodowy Konkurs Chóralny Rimini”, uzyskując oba srebrne dyplomy w różnych kategoriach.
W czerwcu i lipcu 2013 r. koncertował w kilku miastach w Polsce i Niemczech, biorąc udział w różnych międzynarodowych festiwalach i konkursach, zdobywając między innymi trzy złote dyplomy i Grand Prix.
Jego założycielem i dyrektorem jest nauczyciel Marco Antonio Ugalde.

Możesz być zainteresowany

RockBlu – Zmiana organizacji ruchu w dniach 4-6 sierpnia!
Aktualności
0 shares138 views
Aktualności
0 shares138 views

RockBlu – Zmiana organizacji ruchu w dniach 4-6 sierpnia!

gokprzywidz - sie 01, 2023

Zmiana organizacji ruchu na czas przygotowań do RockBlu i w czasie jego trwania, aby zapewnić bezpieczeństwo technice i uczestnikom Festiwalu!…

Regulamin RockBlu Przywidz Festiwal
Aktualności
0 shares190 views
Aktualności
0 shares190 views

Regulamin RockBlu Przywidz Festiwal

gokprzywidz - lip 29, 2023

W czasie festiwalu obowiązuje zmiana organizacji ruchu. Prosimy o zapoznanie się z mapką, oraz z regulaminem wydarzenia.Robimy wszystko, abyście byli…

Leave a Comment

Your email address will not be published.